UNDER CONSTRUCTION

RESULTS WILL BE POSTED ON JUNE 22ND

GOVERNOR

BARNETT, CHRISTOPHER JONATHAN 

CORNETT, MICK 

EDMONDSON, DREW 

FISHER, DAN

FOUTCH, ERIC DONALD 

JOHNSON, CONNIE   

JONES, GARY   

LAMB, TODD G  

LAWHORN, REX L 

MALDONADO, JOSEPH ALLEN 

POWELL, CHRIS 

RICHARDSON, GARY

STEPHENS, BLAKE COWBOY

STITT, KEVIN 

 

LIEUTENANT GOVERNOR

DEARMORE, ELIZABETH ANN

FIELDS, EDDIE

MURPHY, DANA

PINNELL, MATT 

PITTMAN, ANASTASIA A

 

UNITED STATES REPRESENTATIVE – DISTRICT 01

GILPIN, TIM

DOUGLAS, AMANDA

HULLUM, DAVID MATTHEW

FIELDS, GWENDOLYN

KEETER, MARK A.

HARRIS, TIM

HERN, KEVIN

STOCKSTILL, DANNY

DAHM, NATHAN

COLEMAN, ANDY

 

UNITED STATES REPRESENTATIVE – DISTRICT 02

MCINTOSH, ELIJAH

NICHOLS, JASON

PADGETT, CLAY

JENNER, VIRGINIA BLUE JEANS

JACKSON, JARRIN

JACKSON, BRIAN

MULLIN, MARKWAYNE

MCCARTHY, JOHN

CASTALDO, RICHARD

FOREMAN, JOHN

 

UNITED STATES REPRESENTATIVE – DISTRICT 03

THIBODEAUX, MURRAY MARK

ROBBINS, FRANKIE

LUCAS, FRANK D.

 

UNITED STATES REPRESENTATIVE – DISTRICT 04

BRANNON, MARY

KLUTTS, ROXANN

GIPSON, FRED

VARNER, MALLORY

COLE, TOM

TAYLOR, JAMES

PETERS, RUBY

 

UNITED STATES REPRESENTATIVE – DISTRICT 05

GUILD, TOM

KELLEY-LEONARD, LEONA

MEADE, TYSON TODD

PORTER, ED

BRITT, ELYSABETH

RUSSELL, STEVE

DUNSON, GREGORY

EDWARDS, DEJUAN

 

ATTORNEY GENERAL

MYLES, MARK

HUNTER, MIKE

DRUMMOND, GENTNER

BONILLA, ANGELA

 

STATE TREASURER

MCDANIEL, RANDY

DE COUNE, CHARLES

 

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION

COX, JOHN

HOFMEISTER, JOY

MURPHY, LINDA

FARRELL, WILL

HUFF, LARRY

 

COMMISSIONER OF LABOR

MIS-SOUM, SAM A.

DORRELL, FRED

SWINTON, KEITH

COSTELLO, CATHY

OSBORN, LESLIE

DISMUKES, BRANDT

 

INSURANCE COMMISSIONER

FOBBS, KIMBERLY

MULREADY, GLEN

CHASTEEN, DONALD

 

CORPORATION COMMISSIONER

REICH, KEN

WILLIAMS, BEAU

MCCRAY, ASHLEY NICOLE

CUMMINGS, BLAKE

BINGMAN, BRIAN

ANTHONY, BOB

SPRADLING, HAROLD D.

SHORT, JACKIE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 01

TADLOCK, JOHNNY C

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 02

OLSEN, JIM

STITES, TOM

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 03

DUGAN, ELDON

DYER, TROY L

KIGER, LUNDY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 04

MEREDITH, MATT

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 05

BONEY, ELIZABETH JO

RUDICK, TONYA J

RUSSELL, JOSHUA

TRUMBULL, ED

WEST, JOSH

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 06

CORNWELL, RUSTY

MCKINNEY, RANDY JOE

MYERS, JOHN L

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 07

LEONARD, WILLIAM PLEASANTS 

LORING, BEN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 08

GANN, TOM

MOORE, DARRELL

*PARSON, CARL

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 09

LAYTON, CLAY J

LEPAK, MARK PAUL

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 10

DUNLAP, TRAVIS

MCFARLAND, MICHAEL SHAWN, II

STACY, KEVIN

STROM, JUDD

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 11

FINCHER, DERREL

GARBER, MARTIN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 12

MAHONEY, NICK

MCDUGLE, KEVIN

RALSTON, CYNDI

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 13

ARMSTRONG, JOLENE R

FRIX, AVERY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 14

FAUGHT, GEORGE

REAVIS, JACK

SHAW, JON

SNEED, CHRIS

*CASAREZ, JOSHUA M

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 15

EMBRY, PENELOPE

MOORE, JUDY ROSS

RANDLEMAN, RANDY

WARREN, JEREMY W

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 16

FETGATTER, DAVID SCOTT

TORBETT, CHANDLER

*DELSO, JAMES

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 17

COX, BOBBY

DEFRANGE, PEGGY

FAULKNER, DONALD ROBERT

GREGO, JIM

HASS, JOSH

MAREAN, PAUL

WELTON, MARILYN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 18

CONDIT, DONNIE ALAN

*JANES, JESSICA CATES

*SMITH, DAVID

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 19

COLLINS, LEWIS E

HUMPHREY, JUSTIN

*LOHRMAN, STACI

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 20

CLEVELAND, ROBERT L

CONLEY, SHERRIE

JARMAN, STEVE

MACKEY, ANTHONY

SMITH, JIMMY

SWAYZE, TINA

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 21

ROBERTS, DUSTIN DWAYNE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 22

EIDSON, WAYNE

MCCALL, CHARLES

NEWELL, LOUISE

RICHESON, IVAN

WARD, RENAE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 23

HOXIE, CRAIG JOHN

O’DONNELL, TERRY S

*FRAZIER, STEPHEN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 24

KOUPLEN, STEVE

*PHILLIPS, LOGAN J

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 25

HOWARD, SHAWN

JOHNS, RONNY

MANUEL, DANIEL DEWAYNE

RHYNES, GARY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 26

BUSHONG, E. BRUCE

CANNON, LUCAS CRAIG

HOPKINS, TERRY WAYNE

KERBS, DELL

RICHTER, LAUREN

*SPRINGER, STERLING

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 27

BLANCHARD, JOSEPH H

HARRIS, JASON T

SPAULDING, DAVE A

STERLING, DANNY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 28

BARNES, STEVE

TAYLOR, ZACK

WEBB, KYLE

*LEONARD, JASON

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 29

HILBERT, KYLE

*ROSS, JEREMIAH A.

*GOODWIN, JESSE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 30

GLESENER, KENT

LAWSON, MARK

ROWLAND, JAKE

THREADGILL, CHUCK

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 31

BAKER, ROD

MIZE, GARRY

MOFFITT-JONES, ANGELA MICHELLE

NILES, BARRY

SAWYER, KARA BETH

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 32

PERNA, ANTHONY

WALLACE, KEVIN

*WOLFF, CHRISTI

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 33

BABINEC, GREGORY PAUL

SHILLING, JASON

TALLEY, JOHN T

*PHILLIPS, BRANDON T

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 34

MEANS, AARON RALPH, SR

RANSON, TRISH

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 35

BURNS, TY D

*WINN, JAMES

*ECHO-HAWK, JASHA LYONS

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 36

GANZEL, JAMES PAUL

LAUFFER, JORDAN

LEMMONS, JARED

REDCORN, LOUISE S

ROBERTS, SEAN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 37

LUTTRELL, KEN

VAUGHAN, STEVEN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 38

HOBBS, BRIAN

MCANINCH, CASEY

PFEIFFER, JOHN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 39

DENTON, DEVYN KAIA

MARTINEZ, RYAN

TAYLOR-CASSIL, DENECIA RACHELLE

*PRAWDZIENSKI, RICHARD

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 40

CALDWELL, CHAD

GREY, NORMAN LAWRENCE

VENUS, TAYLOR

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 41

GRIESEL, LAURA

GUILLORY, CHARO L

INGLE, GREG

PETERSON, SARA

POLLARD, ROXANNE

SCOTT, JENNIE ALINE

SMITH, TYLER

*FAHRENTHOLD, KARL

*HADER, DENISE CROSSWHITE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 42

BURGIN, ALLIE E

GEORGE, LIZ

ROE, CYNTHIA JO

*THOMPSON, TARA JO

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 43

DUNCAN, CRYSTAL

MARTIN, MAX

OGLESBY, MICHEAL

STEAGALL, JAY WESLEY

*CORY, CHANTELLE

*PEARSALL, JACQUE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 44

VIRGIN, EMILY MARIE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 45

BELL, MERLEYN

*KERR, KEN

*ETTERS, MARC

*HACKELMAN, TOM

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 46

PEDRAZA, JASON

ROSECRANTS, JACOB

SANGIRARDI, NANCY EMMA

VINYARD, BRYAN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 47

ADAMS, BEVERLY ANN

CARGILL, OTTO A

CARNES, SARAH RUTH

HILL, BRIAN

RILEY, RAMONA

*WILSON, JACOB

*STRADER, LINDSEY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 48

KEY, CHERYL

MAY, JASON

TOWNLEY, TAMMY

*BUCK, JORDAN B

*PHELPS, BRENT

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 49

GAYLOR, VICKI

HARDIN, TOMMY

SHELTON, MIRANDA

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 50

MCENTIRE, MARCUS

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 51

BOLES, BRAD

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 52

ORTEGA, CHARLES

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 53

BONEBREAK, LESLIE MARIE

HAMBRIGHT, TORYN

MCBRIDE, MARK

PROVINE, WESLEY

SOUTHERLAND, CYNDY

WORTH, ANGEL MARIE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 54

DOCKERY, KATELYN N

WEST, KEVIN WYMAN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 55

DUGGER, DENNIS

RUSS, TODD

*ZAMARRIPA, FERNANDO

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 56

PERRYMAN, DAVID

*WELLS, CHARLES

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 57

WRIGHT, GLENN HAROLD

*SMITH, JOY D

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 58

NEWTON, CARL WADE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 59

SANDERS, MIKE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 60

BAKER, RHONDA

*SMITH, JACQUELINE STEVENSON

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 61

BUCKLEY, COLTON

LEHNERT, ASHLEY D

PATZKOWSKY, KENTON

RAVEN, BRAD

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 62

BUSH, LARRY

HAGEN, NANETTE

PAE, DANIEL

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 63

CALDWELL, TREY

COODY, JEFF

COPE, DWIGHT ALAN

GABELMANN, JOAN

REYNOLDS, TAMMIE J

TODD, LEIGH ALAN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 64

MCCARTER, ASHLEY R

PILON, DAVID

WORTHEN, RANDE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 65

ENGLAND, SONIA L

HASENBECK, TONI

PARK, SCOOTER

THOMPSON, BRANDON R

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 66

DELOZIER, EMILY

GRAHAM, ANGELA M

NOLLAN, JADINE

ROWE, RUSTY

*JACKSON, BRIAN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 67

BOATMAN, JEFF

HOTVEDT, CARLY

MCEACHIN, SCOTT WILLIAM

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 68

BROBST, CHRISTOPHER A

ELLIS, KYLE

MILLER, J. LEE, JR

NIXON, NICOLE

ROSS, MICHAEL

SIMS, GARY LONNIE

WRIGHT, KAREN

*CHENOWETH, HEATHER

*STATUM, ANGELA

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 69

DILLS, SHEILA

MITRIK, MICHAEL ALBERT

PADEK, RANDALL

RICHARDSON, ANDY

STROHM, CHARLES

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 70

BURNAM, JJ

BUSH, CAROL M

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 71

ATTEBERRY, BEVERLY A

BABER, CHERYL

BREWER, DENISE

MCCRAY, ERIC

*KROSINSKI, MARK EDWARD

*CROFF, BEN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 72

FORST, A.C.

NICHOLS, MONROE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 73

GOODWIN, REGINA

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 74

VANCUREN, MARK

*PIEXOTTO, BRADLEY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 75

GADDIS, KAREN

MARTI, T.J.

*COLLINS, SENECA

*KREBS, KELLI

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 76

FORD, ROSS NATHANIEL

HOWE, DEAN

MAYER, FORREST

*BRUMBAUGH, SHELLEY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 77

BLACKBURN, TODD ANTHONY

WALDRON, JOHN

WHITE, SHAY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 78

BELL, GENE

BLANCETT, MELOYDE

*ROYSE, PAUL

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 79

GILBERT, KAREN

HICKS, DAN

LEE, MATTHEW JEFFREY

PINGLETON, BRIAN

PROVENZANO, MELISSA

*MARLER, TERESA

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 80

COONCE, CODY

GRAHAM, JANICE

MAY, STAN

RITZE, JAMES MICHAEL

YOUNGBERG, JENNIFER MICHELLE

*DAVIS, HELEN BETH

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 81

OSBURN, MIKE

PHILLIPS, JACKIE PATTERSON

SPOON, MELANIE

*HUNTSMAN, BAILEY

*LEVY, JEFF

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 82

BAIRD, KIP

CERON, COBI J

HAYS, TRAVIS

JERNIGAN, ROBERT M, JR

JWAYYED, ORAYNAB

MANNING, DENARA

MARTIN, BRAD

MILLER, NICOLE

MILLS, GREGORY MEAD

NYBERG, BRENT

SATTERLEE, CASEY

SCHMITT, BRAD

TUCKER, NOEL

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 83

BRANHAM, CHELSEY

CASON, PAUL

REESE, JASON

*GREY, TYLER

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 84

CAGLE, WILLIAM

MORRIS, LAUREN

RODMAN, JOEY MARIE

WEST, TAMMY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 85

MUNSON, CYNDI A

*JACKSON, MATT

*PAULSEN, STEPHEN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 86

COX, RHONDA 

HARDIN, DAVID MITCHELL

HOPKINS, RHONDA

*WEAVER, STEVE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 87

WALKE, COLLIN

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 88

DUNNINGTON, JASON

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 89

STONE, SHANE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 90

COMPTON, LAVELLE

ECHOLS, JONATHAN DAVID

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 91

FERGESON, SONYA

FLEMING, BRUCE

JEFFERS, AMANDA

KANNADY, CHRIS

*ANDREWS, AMANDA R

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 92

BENNETT, FORREST

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 93

DOLLENS, MICKEY

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 94

FUGATE, ANDREW

SANSONE, JASON

*RUSSELL, COLIN T.

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 95

BEALL JR, JACK

BICKHAM, RASHARD

VANDYOUSEFI, ANTHONY

WILLIAMS, DAVID AZ

*ALBRIGHT, KELLY

*BREWBAKER, PAUL

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 96

HEATH, MAEGAN

MOORE, LEWIS

WALLIS, KATHY

*WILLIAMS, ANNETTE M

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 97

LOWE, JASON ERSKINE

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 98

CRANE, SCOTT

DAVIS, DEAN F

EASLEY-GRAF, KILMYN

HERBERT, JEREMIAH

HOBBS, MATT

HOWARD, BRYAN

PRATT, WILLIAM WESLEY

*PARRISH, SEAN

*STEELE, LAURA

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 99

DAVIS, STEVE

HOUSE, NKEM

PITTMAN, AYSHIA AJAY

TURNER, CRENTHA SEQUOYA

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 100

PEARSON, ZACHARY AUSTIN

ROACH, JULIE L

STARK, MARILYN M

WENTROTH, DONALD GEORGE, JR

*ABNER, PAUL

 

STATE REPRESENTATIVE – DISTRICT 101

CARPENTER, JOHN

DICKSON, MIKE

GROTTS, LAUREN

HORNER, RICK

MANGER, ROBERT

MCKENNA, JOHN W

SCOTT, MADELINE F

TEAGUE, TESS

 

STATE SENATOR- DISTRICT 02

ESAU, JENNIFER ARRA

QUINN, MARTY LYNN

 

STATE SENATOR- DISTRICT 04

ALLEN, MARK DEAN

FORD, CHRISTOPHER

MARTIN, EDDIE 

*EUBANKS, HEATHER

 

STATE SENATOR- DISTRICT 06

BOURNE, ARNOLD

BULLARD, DAVID JESSE

WYATT, ERICK PAUL

 

STATE SENATOR- DISTRICT 08

THOMPSON, ROGER

TUCKER, SHANNAN

*NOBLES, MARLENA

 

STATE SENATOR- DISTRICT 10

COLEMAN, BILL

LANHAM, GARY R

*ROBERTS, AMBER

 

STATE SENATOR- DISTRICT 12

LEEWRIGHT, JAMES

PARRIS, RICK

 

STATE SENATOR- DISTRICT 14

ARLEDGE, JUSTIN

CAUDLE, JOE

SIMPSON, FRANK

 

STATE SENATOR- DISTRICT 16

BOREN, MARY BROWN

CROCKER, ED

GRIFFITH, CLAUDIA

KARJALA, ALEISHA

*CAISSIE, GARY D

*MALDONADO, BECKI

 

STATE SENATOR- DISTRICT 18

ARNALL, CHARLES RAY

DAVID, KIM R

TOMLINSON, ERIC RYAN

 

STATE SENATOR- DISTRICT 20

COLEMAN, HEADY

HALL, CHUCK

KELLEY, AIYA MARIA

 

STATE SENATOR- DISTRICT 22

ANDREWS, WILLIAM LAWRENCE

BICE, STEPHANIE

NESSMITH, LESLIE

 

STATE SENATOR- DISTRICT 24

BELCHER, DANIEL

JERDEN, RENEE

WEAVER, DARRELL

 

STATE SENATOR- DISTRICT 26

JECH, DARCY ALLEN

 

STATE SENATOR- DISTRICT 28

MCKINNEY, ROBERT

SANDERS, STEPHANIE R

SMALLEY, JASON N

 

STATE SENATOR- DISTRICT 30

CALLAHAN, LORI ANN

CARTMELL, JEFFREY

HARRIS, ERICK W

HAWS, TIM DEAN

KIRT, JULIA

SYMCOX, JOHN RAYMOND

VINCENT, EVAN

*ROBERTS, ERIC

*BUSS, LARRY DEAN

 

STATE SENATOR- DISTRICT 32

FARLER, DEBORAH

MONTGOMERY, JOHN MICHAEL

*CROWLEY, JACOBI

 

STATE SENATOR- DISTRICT 34

DOSSETT, J.J.

 

STATE SENATOR- DISTRICT 36

DAMBROSO, DAVID

DAY, BILL

HASTE, JOHN M

LEIZEAR, ALAN R

O’BRIEN, BRYAN

PRIETO, DANA

 

STATE SENATOR- DISTRICT 38

BERRONG, JEFF

HOWARD, BRENT

 

STATE SENATOR- DISTRICT 40

EZELL, DANIELLE SUZANNE

HICKS, CARRI

HOWELL, JOE M

YEN, ERVIN STONE

*HENSLEY, CHRISTOPHER

 

STATE SENATOR- DISTRICT 42

STANLEY, BRENDA

WADE, LINDA CAROL

*CAMPBELL, MATT

 

STATE SENATOR- DISTRICT 44

BROOKS, MICHAEL

 

STATE SENATOR- DISTRICT 46

FLOYD, KAY

 

STATE SENATOR- DISTRICT 48

BYRD, CHRISTINE HARRIS

LINZY, WILLARD

YOUNG, GEORGE EDWIN